Yalnız gezgin olmak…

Benden, GeziGizi

Bir destinasyonu değil de heyecanımı paylaşmak istedim bu sefer. Dönüşte de tecrübelerimi paylaşacağım! Evet, ben ne diyorum? Biraz fazla heyecanlıyım sanırım ama zaten normalde de pek sakin bir tip kesinlikle değilim. Ben tek başıma tatile gidiyorum, ilk defa! Geç kalmış olabilirim, “ne işin var?!” da olabilirim. Bence geç bile kaldım.

Herşey evde oturup ucuz uçak bileti ararken başladı, nerde, ne zaman, ne var… Sonra inanılmaz ucuz bir bilet buldum. Hemen “sevgili” yol arkadaşımı aradım. 🙂 “Yok”… dedi… “gelemem” dedi… “Vizem bitiyor zaten o zamana” dedi. Gerçekten benim kadar yeni yerler görmeyi seven biri için bir o kadar gezmeyi seven hem de tatlılık derecesinde uyumlu bir yol arkadaşı bulmak çok önemli ama kendisiyle zaman planımız son zamanlarda hep uyumsuz. Artık bana eşlik edecek pek de zamanı yok. Bir süredir de benim kafamda bu işe bir çare bulmamın gerekliliği ile yalnız seyahat etmenin nasıl olacağı merakı dans edip duruyorlar. “Tamam” dedim bileti bulunca. “Gidiyorum ben, 2 gün bile olsa gidiyorum, Stockholm’e gidiyorum.”

Ve Giz, “satın al” butonuna bastı. Sonra otel bakarken kafasından aşağı dokülen bir bardak kaynar su hissetti, ucuz uçak bileti buldu ama Stockholm ne kadar da pahalıydı! Yani duymuştu, biliyordu ama bu kadar da beklemiyordu gezmesi ayrı, konaklaması ayrı.

Oteller için “Ücretsiz iptal” opsiyonunu icat edenlerden Allah razı olsun yaklaşık 10 gün içerisinde 12 tane falan rezervasyon yaptım, 9’unu iptal ettim. Ben ücretsiz iptal şansının dolmasına hala 10 gün kalmış bulunan 3 tane farklı otel rezervasyonu olan bir kızım artık. Ve sanırım bu pahalı şehiri kendime tam bir deneyim mekanı edineceğim. Daha önce başta Amsterdam’da olmak üzere gördüğüm yüzen otellerden birinde kalmayı düşünüyorum. Tanıdığım herhangi biri ile gitsem eminimki böyle bir tercih yapmazdık. Ya da ucuz bir şehre gitsem parayı dert etmeden konforuma bakar bir otelde kalırdım. Dolayısıyla pahalılıktan ve yalnızlıktan istifade “The Red Boat”ta kalmaya karar verdim. Zorluklardaki güzellikleri ve deneyimleme fırsatlarını görmek lazım.

Hem Stockholm’ü kısa sürede max seviyede keşfetmek için, hem yalnız seyahat edeceğim için, hem de bir kırmızı botta kalacağım için çok heyecanlıyım şimdi. Bu 3’lü deneyimin herhangi bir bacağı ile ilgili tavsiyeleriniz varsa hemen yazınnnn, durmayın!

Ne yaptı acaba bu kız derseniz de 27-28 Ağustos’ta beni snapchat ve instagram’da – takip edebilirsiniz.

Dönüşte görüşmek üzere,

Giz.

 

Reklam

Yalnız gezgin olmak…” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s