Keşan / Erdoğan Yıldız Restaurant

Çanakkale, Gelibolu, GeziGizi, Türkiye, Yemekte

Gelibolu’dan İstanbul yönünde ilerlerken yolda kuzu pirzola hayalleri kurulmaya başlandı ve yola bu hayaller ile dolup taşarak devam edildi. Kilo ile pirzola yapan yer araştırmalarım sonucu soluk Erdoğan Yıldız Restaurant’ta alındı.

Yeşillik içerisinde, kamelyalar, hamaklar bulunan temiz bir mekan burası. 2 adet tavşanın sürekli masanın etrafında sempatik tavırlar içinde bulunmaları, göbeklerinin üzerlerine yatıp atılan ekmeklerden yemeleri kabul etmeliyim ki beni olumlu etkilemiştir.

Meze olarak enfes bir koyun yoğurdu ve “manca” geldi. Yoğurdun nefis olduğu mesajını cümle içinde paylaştım ama buraya da açık açık yazıyorum. BURADA NEFİS YOĞURT BULUNUR .


Manca’ya gelince; közlenmiş patlıcan, domates, biber… reçete bu. Tadı biraz tuzsuz gelmesi dışında çok iyiydi. Köz patlıcan bir başka şey…

Pirzolayı üşenmeyin gidin kendiniz dolaptan ince kemiklilerinden seçin, bana biraz kuzu – koyun karışık gibi geldi. Lezzeti ise yerindeydi.

Pirzola dışında buranın “ev patatesi” pek bir meşhur. Halka halka kesip kızartıyorlar. Bu dondurulmuş patatesler çıktı, mertlik bozuldu, gerçek patatesin tadını unuttuk. Hatırlamak isteyenlere mutlaka tavsiye!


Reklamlardaki gibi fabrikasyon değil, bunlar gerçek patates, gerçek cips.

Asıl böyle patates “YİYİN GARİ!”

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s